Kapadokya ve Aktiviteleri

Kapadokya
Güzel Atlar ülkesi olarak ta bilinen bölgemizde coğrafi yapı ve buna uygun yerleşim yerleri görülmeye değerdir. Peri Bacaları, muhteşem vadiler, açık hava müzeleri, kiliseler ve daha bir çok görülesi bölge sizleri bekliyor.

Aktiviteler
Kapadokya daki konaklamanız süresince farklı aktivite seçenekleri sizleri beklemektedir. Bu bölgeye has Türkiye de de bulamayacağınız en farklı aktivite Balon Turları (kısa ve uzun turlar). Ayrıca sabah serinliğinde veya akşam gün batımını izlerken yapacağınız at turları , bölgede geçmiş tarihin izlerini hayranlıkla tanık olurken, ziyaret edeceğiniz yer altı şehirleri ve peri bacaları ile Ihlara Vadisinin büyüleyici görüntülerini zevkle görme imkanına da sahip olacaksınız.

 

Yeme- İçme ve Eğlence
Kapadokya ,medeniyete yüzyıllarıdır yapmış olduğu ev sahipliğinin yanında, zengin yemek kültürünü sizlerin beğenisine de sunmak için hazır beklemektedir. Özellikle yöreye has yemekleri , mezeleri ve ev yapımı şarapları ile gelen misafirlerine en leziz tatları sunarken tek amacı siz misafirlerimizi bizden ayrılırken mutlu ve güzlen yüzle uğurlamak ve sizlerin tekrar bu bölgeye gelmenize katkıda bulunmaktır.Ayrıca sizlerin bu bölgedeki konaklamanız esnasında farklı eğlence seçeneklerini de sizleri bekliyor. Bu fırsattan faydalanmanız için yapmanız gereken sadece konaklama tesisindeki görevli personelden yardım ve bilgi istemenizdir

Kültürel ve Sosyal Etkinlikler
Binlerce yıl huzur ve güven içinde birbirlerine kaynaşmış ortak değerlere sahip fakat farklı kültürler içerisinde yoğrulmuş Anadolu İnsanı , her dönemde kendisini gelen yerli ve yabancı misafirlere sunduğu yöresel faaliyetler ve etkinliklerle hayran bırakmaktadır.Gerek Mevlana ve Sufi Semazenler , Gerekse Hacı Bektaşi Veli için düzenlenen etkinlikler bu tür sosyal etkinliklere verilecek en güzel ve renkli örneklerdir. Ayrıca bu bölgedeki farklı yerleşim birimlerinde düzenlenen festivaller de görülmeye değer etkinliklerdir.

KAPADOKYA’da AKTİVİTELER NELERDİR?

  • Kapadokya Balon Turları
  • Vadi Turları
  • Atv Turları
  • Atlı Geziler
  • Hamam Etkinlikleri
  • Yürüyüş Turları
  • Derviş Şovları
  • Türk Gecesi Eğlenceleri

Yukardaki etkinlikler ile ilgili bilgilendirme  için lütfen bizi arayın.